Sty 30

Wizualizacje mebli

Wizualizacje mebli

Wizualizacje 3D można wykorzystać do prezentacji różnych kategorii produktów. Jedne produkty są bardziej fotogeniczne inne mniej. Meble natomiast są tą kategorią, którą prezentuje się na wizualizacjach wyjątkowo wdzięcznie. Jak można wykorzystać grafikę 3D do tworzenia materiałów reklamowych promujących meble postaramy się opisać poniżej.

Wizualizacje mebli jako forma reklamy

Wizualizacje produktowe charakteryzują się możliwością dynamicznej zmiany warunków oświetlenia dla produktu. Jest to istotna cecha, gdyż zależnie od typu mebla możemy dostosować światło, w którym będzie prezentował się najlepiej.

Światło, to nie jedyna nasza opcja. Możemy również dobrać odpowiednie otoczenie, jako tło do prezentacji produktu bez angażowania realnego studia fotograficznego czy fotografa. Oczywiście nic nie dzieje się samo. Świat grafiki trójwymiarowej również wymaga sporego nakładu pracy.
Jednakże, w sytuacji, gdy mamy do prezentacji załóżmy stół kuchenny czy krzesła, możemy zaaranżować całą kuchnie, która będzie stanowiła ciekawe tło dla prezentowanych mebli, a zarazem stworzy inspirację dla nabywców.

Oczywiście nadal musimy poświęcić czas na opracowanie aranżacji, nadal musimy stworzyć wszystkie elementy niezbędne do wypełnienia tła dla produktu. Ale dzięki temu, że dzieje się to w komputerze, jesteśmy bardziej elastyczni. Oszczędzamy czas i zaangażowanie wielu ludzie oraz pieniądze.

W sytuacji, gdy chcemy rozpocząć reklamę i sprzedaż mebli, gdy nie mamy jeszcze ich fizycznie na magazynie wizualizacje dają unikatową możliwość zapełnienia sklepu internetowego zdjęciami produktów w trakcie produkcji lub projektowania.

Wizualizacje mebli na tle białym, monochromatycznym lub w pełnej aranżacji nie stanowią żadnego problemu.

Wizualizacje mebli na jednolitych tłach

Produkty na jednolitym tle nadają się idealnie do sklepów internetowych, katalogów i innych formach reklamy, które umożliwiają skupienie się bezpośrednio na produkcie bez kontekstu aranżacji tła.

Wizualizacje mebli w aranżacji

Postrzeganie wizualizacji produktu w aranżacji jest dwukierunkowe. Aranżacja powinna komplementować produkt, dawać kontekst, inspirację dla odbiorcy.
Lecz sam produkt dla aranżacji powinien być pasującym uzupełnieniem, które je uzupełnia.
Upraszczając ten temat, całość ma dobrze wyglądać, z uwypukleniem produktu na pierwszy plan

Przykłady wizualizacji produktów do sklepu internetowego

Wizualizacje wykonane dla producenta łóżek dziecięcych. Łóżko dziecięce w aranżacji oraz na jednolitym tle, wykonane wedle zamówienia klienta.